Ubezpieczenie mieszkania

Oferta Ubezpieczenia

online w 2 minuty !

Ubezpiecz mieszkanie

wycena

Ubezpieczenie mieszkania może zabezpieczać wiele ryzyk, to od Ciebie zależy jaki zakres ubezpieczenia uwzględnimy. Typując wspólnie wariant polisy i szacując jej koszt zadbamy aby twoja wiedza o zakupionym produkcie była kompleksowa. Dzięki temu każdy klient ma pełną świadomość za co płaci i w jakich sytuacjach jest chronione jego mieszkanie.

 

Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie?

Mieszkanie to majątek znacznej wartości materialnej i bardzo niskim ryzyku szkodowości. Oznacza to, że dość rzadko dochodzi do szkód mieszkaniowych i w przeważającej części odszkodowania są niskiej wartości z uwagi na mały zakres zniszczeń. Pamiętajmy jednak, że zdarzają się także przypadki gdy dochodzi do pożaru lub innej awarii powodującej szkody o znacznej wartości. Przy założeniu, że wykupujemy polisę o średniej wartości składki około 200zł nawet mała szkoda zwraca nam koszty 15 lat wykupowania ubezpieczenia. Jeśli doszłoby do poważnego zdarzenia możemy mieć pewność, że dzięki polisie ubezpieczeniowej unikniemy największego dramatu ekonomicznego naszej rodziny. Ubezpieczajmy zatem to co najcenniejsze, zwłaszcza, że ryzyko ubezpieczenia mieszkania jest bardzo tanie.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy podpisywaniu polisy?

Ubezpieczenie mieszkania jest dobrowolne i wszelkie warunki regulujące działanie polisy zapisane są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, oczywiście każdy ubezpieczyciel tworzy własne OWU do własnych produktów, natomiast jest wiele czynników wspólnych występujących w prawie każdej firmie. Poszukujący odpowiedniej polisy mieszkaniowej zapewne nie mają ochoty ani czasu studiować OWU i zapoznawać się ze zbiorami przepisów pisanych językiem prawniczym, ale powinniśmy przynajmniej poznać podstawowe terminy i zagadnienia dotyczące wariantu ubezpieczenia chroniącego naszą nieruchomość. Ważnym działem są WYŁĄCZENIA, tutaj dowiemy się jakich ryzyk nie obejmuje nasza polisa.

Mury - jest to termin określający elemnt budynku na który bezpośrednio składa się nasze mieszkanie czyli: ściany (bez elementów stałych wewnątrz mieszkanii), tynki, stropy, itd.

Elementy stałe - są to wszystkie elementy na stałe połączone z murami stropami (wszystko to czego nie da się wynieść bez uprzedniego wymontowania). Np.: Okna, podłoga - parkiet, sufity podwieszane itd.

Ruchomości domowe - jak sama nazwa wskazuje, wszystko to co możemy z mieszkania wynieść. Np. sprzęt RTV AGD, łóżko, komody, szafy (niezabudowane).

Odpowiedzialność Cywilna - jest to jedno z najistotniejszych ryzyk w polisie mieszkaniowej ponieważ chroni nas w przypadku gdy np. zalejemy sąsiada z dołu lub w wyniku pożaru w naszym mieszkaniu spali się także mieszkanie sąsiadów z góry. Jest to dość tanie ryzyko, które zawsze polecamy.

Wartość rynkowa mieszkania - samego terminu wyjaśniać nie trzena ale warto pamiętać, że wartość rynkowa musi odpowiadać rzeczywstym cenom na danym terenie. Dlaczego? Dlatego, że jeżeli okaże się, że zaniżyliśmy wartość nieruchomości przy podpisywaniu umowy (obniża to nieznacznie składkę) to ubezpieczyciel zastosuję zasadę proporcji, która znacznie obniży wysokość należnego nam odszkodowania.

Wartość odtworzeniowa - jest to wartość określająca możliwość przywrócenia zniszczonego elementu do stanu nowego.

 

W przeważającej części podejmowanych decyzji o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej lub rezygnacji są czynniki ekonomiczne. Spróbujemy w skrócie opisać orientacyjne koszty ubezpieczenia na konkretnych przykładach aby udowodnić, że to się opłaca.

Polisa za 75zł rocznie!

Stałe elementy mieszkania - S.U. 10 000zł

Ruchomości domowe - S.U. 10 000zł

Odpowiedzialność Cywilna - S.U 10 000zł

Wszystkie Sumy Ubezpieczenia dotyczą wartości odtworzeniowej.

Polisa za 150zł rocznie!

Ubezpieczenie murów - S.U. 165 000zł

Stałe elementy mieszkania - S.U. 10 000zł

Ruchomości domowe - S.U. 10 000zł

Odpowiedzialność Cywilna - S.U 10 000zł

Wszystkie Sumy Ubezpieczenia dotyczą wartości odtworzeniowej.