Ubezpieczenie domu

Oferta Ubezpieczenia

online w 2 minuty !

Ubezpiecz mieszkanie

wycena

Ubezpieczenie domu to ubezpieczenie dobrowolne ale z uwagi na bardzo wysoką wartość można stwierdzić, że wręcz powinność. Cena jaką trzeba zapłacić za podstawową ochronę ubezpieczeniową naszej nieruchomości jest nieporównywalnie mniejsza niż wysokość szkody jaka może się zdarzyć. Przedstawimy czym się kierować aby odpowiednio dobrać polisę oraz co zasługuje na szczególną uwagę jeśli chodzi o wyłączenia.

Czym się kierować?

Przy ubezpieczeniu domu powinniśmy uwzględnić wszystkie bardziej i mniej prawdopodobne sytuacje, które mogłyby wpłynąć na stan naszej nieruchomości. Zbytnia ufność systemom przeciwpożarowym lub antywłamaniowym może kosztować nas bardzo wiele, zabezpieczmy więc nasz dom uwzględniając odpowiednie opcje. Sprawdzając OWU sprawdźmy przede wszystkim WYŁĄCZENIA, to bardzo ważne.

 

Ogień i inne zdarzenia losowe - jest to ryzyko podstawowe bez którego nasz polisa byłaby raczej słaba. Nie generuje ono wysokich kosztów biorąc pod uwagę wartość nieruchomości.

Odpowiedzialność Cywilna - można by sądzić, że w przypadku domu jest to ryzyko bezsensowne, nic bardziej mylnego. Jeśli przechodząca obok naszego domu osoba pośliźnie się na chodniku to my jako właściciele jesteśmy odpowiedzialni za takie zdarzenie.

Kradzież z włamaniem - to ryzyko jest wyceniane przez ubezpieczycieli najwyżej i w przypadku braku zabezpieczeń antywłamaniowych będziemy musieli liczyć się z podwyższonym kosztem względem innych ryzyk. Niestety jednak najczęściej dochodzi właśnie do szkód z udziałem kradzieży z włamaniem.